Kvalitný elektromotor rozhýbe aj vašich zamestnancov

Zvyšovanie produktivity práce je jednou z najnaliehavejších úloh v našej krajine. Dôvod je ten, že existuje akútny nedostatok pracovných zdrojov, nedostatok pracujúceho obyvateľstva, na ktorého by sa mohol zamestnávateľ v dlhodobom horizonte plne spoľahnúť. Rast výroby a HDP sú teraz priamo spojené s produktivitou práce. Preto vám predstavíme niekoľko tipov, ako ich zvýšiť.

Kvalitný elektromotor rozhýbe aj vašich zamestnancov
Kvalitný elektromotor rozhýbe aj vašich zamestnancov (Foto: vyboelectric.sk)

Pokiaľ ide o produktivitu a efektivitu práce, zvyčajne sa tu prezentuje automatizovaná a robotická výroba, v ktorej nesmie chýbať kvalitný elektromotor. Je to však iba časť (a nie najväčšia) opatrení na zvýšenie produktivity.

Zlé riadiace rozhodnutia

Štúdie ukazujú, že v spoločnostiach sa v priemere vyše 70 % času trávi prácou, ktorá je pre konečný výsledok úplne zbytočná. Dôvodom sú nesprávne rozhodnutia a nevedomosť. Preto je dobré si na konkrétne úlohy najať skutočne erudovaných ľudí, ktorí sa budú práci nielen rozumieť, ale ju aj milovať.

Zlá organizácia práce

Manažéri sa často sťažujú, že ich zamestnanci neustále fajčia, pijú kávu, komunikujú, ale nefungujú. To sa presne deje. Za túto situáciu však nie sú zodpovední všetci zamestnanci, ale ich vodcovia.

Ak je zamestnancovi pridelená jasná vykonateľná úloha v konkrétnom termíne a je podporované jej včasné vykonanie, potom nemá zmysel strácať čas. Ak existuje veľa úloh, priorita a termíny nie sú jasné, alebo sa úloha jednoducho nedá vyriešiť v stanovenom čase, potom zamestnanec hľadá spôsoby, ako to v práci jednoducho len pretrpieť.

Skúste si na to sadnúť a všetko dobre zorganizovať. Ak ste sa rozhodli pre vlastné podnikanie, musíte si byť vedomí aj toho, že je nutné podnik vedieť riadiť, a pokiaľ je vám niečo podobné cudzie, najmite si špecialistu. Odborníka, ktorý dá všetko do poriadku a zvýši produktivitu zamestnancov a celej firmy.

Text:PR