6 pravidiel pre prípravu vozidla na jesenné podnikanie

Kalendárne sa jeseň už začala dávno, no skutočné chladné a zamračené počasie ešte len príde, takže teraz je čas sa pripraviť. Čas pádu lístia a pretrvávajúcich dažďov vyžaduje starostlivé adaptačné postupy, ktoré vášmu autu a vám môžu uľahčiť aj vaše podnikanie.

6 pravidiel pre prípravu vozidla na jesenné podnikanie
6 pravidiel pre prípravu vozidla na jesenné podnikanie (Foto: unsplash.com)

Zabezpečte si najlepšiu viditeľnosť

Deň sa skracuje a dažde sú čoraz častejšie – čo znamená, že by ste mali urobiť všetko pre to, aby ste lepšie videli. Čisté čelné sklo je predsa základ bezpečnej jazdy na ceste.

Špeciálne tlakové zariadenie s kvalitným elektromotorom sa oň určite postará. Nezabudnite ani na rovnako kvalitné stierače.

Udržujte svoj interiér v suchu

Voda nahromadená na podlahe po silných dažďoch je jedným z „jesenných“ problémov. Dôvodom je zvyčajne roztrhané tesnenie dverí, poškodené tesnenie predného skla alebo strešného okna a upchaté odtokové otvory. Ak ignorujete dobrú starostlivosť a podceníte prevenciu, určte sa báť o interiér auta nemusíte. Poistite sa aj gumenými rohožami.

Pozor na karosériu

Zima je mimoriadne agresívny čas pre telo a lak auta. Škrabance a iné škody, ktoré ostali bez dozoru sa môžu v zasneženej sezóne „ešte viac prehĺbiť“. Poruchy je samozrejme možné riešiť aj v zime, ale prax ukazuje, že je logickejšie to urobiť čo najskôr, až kým sa problém nerozšíri.

Skontrolujte elektrické komponenty

Ak sa chcete dozvedieť viac o stave zapaľovacích sviečok a vysokonapäťových vodičov auta, je celkom užitočné – ak dôjde ku kontrole komponentov zapaľovacieho systému, budete musieť preveriť aj štartér a skontrolovať batériu. Všetko zariadenia a časti, ktoré sú v zime obzvlášť dôležité.

Vymeňte pneumatiky

Majitelia automobilov zvyčajne začínajú s výmenou pneumatík, keď teplota prekročí mínusové hodnoty a cesty sú už mierne zaprášené prvým snehom. Robte to ale v predstihu, teraz na jeseň a budete vy a vaše auto pripravení na výkyvy počasia ešte lepšie.

Text:PR