Ako zvýšiť komfort v domácnosti? Ponúkame overené tipy

Pred pár mesiacmi sme si ani nevedeli predstaviť tráviť celé dni doma a pred pár týždňami sa to stalo skutočnosťou. Mnohí, ktorí trávili čas hlavne doma, využili tento čas na reorganizáciu šatníkov, upratovanie pivníc, ale aj na modernizáciu jednotlivých izieb.

Ako zvýšiť komfort v domácnosti? Ponúkame overené tipy
Ako zvýšiť komfort v domácnosti? Ponúkame overené tipy (Foto: unsplash.com)

Ako si ale po karanténe zvýšiť komfort v domácnosti? Ponúkame vám overené tipy.

Odhlučnenie tepelných čerpadiel a klimatizácie

Pri stavbe nových nehnuteľností si čoraz viac ľudí vyberá tepelné čerpadlá a zavádza klimatizáciu. Aby si ale mohli užívať komfort v domácnosti, je potrebné odstrániť hluk, ktoré tieto zariadenia vydávajú.

Ak si chcete zvýšiť komfort v domácnosti, odporúčame vám odhlučnenie klimatizácie a odhlučnenie tepelných čerpadiel. Odporúča sa odhlučnenie pomocou panelov, z ktorých sú vyrábané protihlukové boxy, protihlukové zásteny a protihlukové kryty.

Zlepšenie akustických podmienok

Veľa moderných stavieb má zakomponovaných do návrhu veľké presklené plochy a práve tam môžu vznikať veľké problémy s akustikou. Ak pociťujete v jednotlivých miestnostiach ozvenu, zvýšiť komfort v domácnosti sa vám podarí práve zlepšením akustických podmienok. Potrebujete kvalitnú akustickú penu na stenu, ktorá vám má pomôcť zlepšiť akustické podmienky.

Zlepšiť akustické podmienky môžete aj zavesením závesov; výberom podlahy, ktorá pohlcuje hluk (korková, či drevená podlaha) ; obložením niektorých stien štruktúrovaným kamenným obkladom; nábytkom, v ktorom nie je zakomponované sklo; stoličkami s čalúnením a namontovaním políc do problémových miestností.

Kúpte nový bytový textil

Ak sa chcete v domácnosti cítiť komfortne, odporúča sa vymeniť starý bytový textil za nový. Nové závesy, nové záclony, nové dekoračné vankúše (alebo aspoň obliečky dekoračných vankúšov), nové posteľné obliečky, plachty, ale aj nové deky môžu príjemne oživiť miestnosti, do ktorých budú umiestnené.

Text:PR