Tipy na to, ako jednoducho zvýšiť produktivitu a sústredenosť vašich zamestnancov

Ľudia sú jednoducho ľudia a nedonútite ich len tak pracovať od rána do večera. Potrebujete ich motivovať, nabudiť, pestovať v nich to, že sú pre vašu firmu užitoční a že ich potrebujete. A všetky tieto podnety im nedáva len šéf, ale aj prostredie, v ktorom pracujú.

Tipy na to, ako jednoducho zvýšiť produktivitu a sústredenosť vašich zamestnancov (Foto: pixabay.com)

Mnoho štúdií ukázalo, že má na nás prostredie veľký vplyv a dokáže ovplyvniť aj našu efektivitu a chuť do práce. Ak bojujete s tým, že neviete ako motivovať zamestnancov, tak máme pre vás pár tipov, čo môže pomôcť, no zároveň to nie je nijak komplikované riešenie situácie. Napríklad môže ísť aj o vybavenie kancelárie, hoci aj keď ide o softvér, ktorý pomáha pri práci, ako napríklad CAD programy.

Skrášlite prostredie a urobte im pohodlie

Ako sme už písali, prostredie je najdôležitejšie. Čo je napríklad zaujímavé, tak ich produktivitu ovplyvňujú farby, materiály a aj doplnky. Ak sú v kancelárií studené farby, podlaha je lesklá a okolo sú len prázdne steny, tak je jasné, že sa budú všetci cítiť zle, nepohodlne a nepríjemne. Na druhej strane, ak dáte zamestnancom pohodlné stoličky, necháte ich, aby si sami vyzdobili pracovný priestor, na zemi budú koberce, po miestnosti budú kvetiny, obrazy, doplnky a útulné farby, tak je jasné, že sa budú cítiť oveľa lepšie.

Ak teda chcete od zamestnancov, aby boli iniciatívny, zmeňte prostredie a nechajte ich, aby sa cítili ako doma. Rovnako to môže byť aj pri ich pracovných cestách, riešením môže byť obľúbený Opel Crossland.

Dajte im pocit, že ich potrebujete

Zamestnanci trávia v práci veľa času, takže je jasné, že sa na pracovisku musia tvoriť vzťahy. No a zlý vzťah s kolegami alebo so šéfom určite nepodnieti zamestnanca viac pracovať a robiť aj veci navyše. Snažte sa teda vytvoriť priateľské prostredie a ukážte im, že si viete vybudovať bližší vzťah. Vždy ich pochváľte za dobre odvedenú prácu, posúvajte ich, dávajte im nové výzvy a vytvárajte pre nich príležitosti, aby si aj medzi sebou tvorili pevné vzťahy.