Užitočné tipy, ako lepšie vybaviť vašu kanceláriu

Na kancelárske priestory kladieme veľké množstvo požiadaviek. Všetko, čo by tu malo fungovať, by malo zvýšiť efektivitu práce, postavenie a podporiť priateľskú a zjednotenú atmosféru. Platí to aj v praxi?

Užitočné tipy, ako lepšie vybaviť vašu kanceláriu
Užitočné tipy, ako lepšie vybaviť vašu kanceláriu (Foto: unsplash.com)

Pohodlný ergonomický nábytok (napríklad kancelárske stoličky), dobré vetranie, moderná technológia, ktorú spojazdní iPhone kábel a čistota. A potom drobnosti, za ktoré spoločnosť zaplatí, a to všetko preto, aby sa zamestnanci cítili pohodlne, dobrovoľne prišli do práce a urobili to skvele.

Ako si vybrať kancelársky nábytok

Pri kúpe kancelárskeho nábytku je potrebné dodržiavať niekoľko povinných kritérií. Prvá vec, ktorej by ste mali venovať pozornosť, je pohodlie a funkčnosť zariadenia. Tieto faktory sa však musia nevyhnutne spájať s kvalitou materiálu, štýlovým dizajnom a bezpečnosťou. Správne vybavený kancelársky interiér sa často stáva charakteristickým znakom spoločnosti, čím sa zvyšuje jej prestíž v očiach návštevníkov.

Aká je ideálna farba?

Psychológovia už dlho rozumejú mechanizmom vplyvu farieb na človeka, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri výbere farebnej schémy pre kanceláriu. Mali by ste sa tu vyhnúť príliš svetlým a vzdorným farbám, ktoré spôsobujú únavu a smútok, čo znižuje výkon (ako napr. čierna, fialová, jasne zelená). Pastelové farby, prelínané jasnými prízvukmi, budú víťaznejšou možnosťou.

Technické vybavenie kancelárie

Podľa toho, aké zariadenie a značku preferujete, nesmiete zabudnúť ani na to, že by ste mali mať po ruke dobrý Apple servis. Mať po ruke kontakt na kvalitné náplne do tlačiarne, papier a všetky dôležité doplnky, ktoré vám v podstate uľahčujú prácu je nutné.

Svetlo

Najvhodnejšie bude miestne osvetlenie, zdroje svetla je však potrebné racionálne umiestňovať tak, aby sa zabezpečil komfort pri práci. Prirodzené osvetlenie hrá úlohu iba v priestoroch, kde je možné umiestniť stoly blízko okien. V zime vám to aj tak vždy stačiť nebude a budete musieť investovať do toho umelého.

Text:PR