Doprajte si súkromie a spravte vaše okná inteligentnými

Už vám nebudú prekážať pohľady okoloidúcich či slnko pražiace do vašich okien. Objavte ďalší moderný prvok obytných priestorov. Vo vašej kancelárii sa bude pracovať pohodlnejšie, docieli to inteligentná fólia na okno. A o čo vlastne ide?

Doprajte si súkromie a spravte vaše okná inteligentnými
Doprajte si súkromie a spravte vaše okná inteligentnými (Foto: unsplash.com)

Fólia, ktorá sa prispôsobí
Takáto fólia sa prispôsobí tomu, čo práve potrebujete a môžete ju ovládať pohodlne cez aplikáciu na vašom inteligentnom telefóne. Keď teda napríklad potrebujete, aby vám slnko nepálilo do okna, pretože nevidíte dobre na obrazovku vášho pracovného monitoru, moderná zahmlievacia fólia sa stmaví a zabezpečí tak ideálne podmienky na prácu.

Vďaka tekutým kryštálikom, ktoré inteligentná fólia obsahuje, sa nemusíte báť toho, že po jej aplikácií na okno prídete o časť prirodzeného svetla. Práve to je totiž pri práci v kancelárií najdôležitejšie. Po aplikácií fólie na okno tak budete mať skôr pocit, že do miestnosti preniká viac svetla ako predtým.

Kde sa dá využiť?
Ide o ideálnu pomôcku na okná či sklá, aj v prípade, že potrebujete v kancelárii súkromie. Alebo v prípade, že je vaša kancelária na prízemí a cez okná je vám vidieť dnu. Zahmlievacia funkcia vám poskytne súkromie. Ak teda chcete v presklenej kancelárii prerokovať citlivé informácie, alebo vám jednoducho prekážajú zvedavé pohľady z ulice, pomocou vašej aplikácie v mobile zapnete funkciu zahmlievanie a práve tá sa postará o vaše pohodlie.

Takáto fólia je však výborným pomocníkom aj v domácnostiach. Hodí sa napríklad na francúzske okná či kúpeľňové okná. Keď teda potrebujete svetlo, funkciu zahmlievania nepoužijete. Ak však potrebujete súkromie či prítmie, inteligentná fólia sa o to postará. Už teda nebudete potrebovať ťažké závesy, v ktorých sa hromadí prach a pachy.

Špeciálna inteligentná fólia sa navyše výborne udržiava, stačí, že umyjete a vyleštíte okno tak, ako ste zvyknutí. Nie je potrebná špeciálna ochrana.

Text: PR