Ako usporiadať úspešný kongres alebo konferenciu?

Zorganizovať úspešnú akciu nie je len tak, hlavne ak ide o prestížny kongres Žilina alebo konferenciu. Nezáleží na tom, kde či sa akcia uskutoční v hlavnom meste alebo inde o míting Žilina. Zorganizujte kongres, školenie alebo konferenciu, o ktorej sa bude hovoriť len v dobrom.

Ako usporiadať úspešný kongres alebo konferenciu?
Ako usporiadať úspešný kongres alebo konferenciu? (Foto: unsplash.com)

Reprezentatívny priestor

Priestor, v ktorom sa bude akcia odohrávať je mimoriadne dôležitý. Nejde len o to, aby ste na zúčastnených urobili dobrý prvý dojem, ale disponovali aj vhodným miestom pre väčší počet osôb. Na organizovanie kongresov, konferencií a podobných akcií sa často využíva hotel, najmä ak trvajú niekoľko dní. Plánovaný míting v Žiline nemusí byť len krátka porada. Míting sa dá spojiť so školením alebo konferenciou a na tieto účely sa dá využiť aj menej formálne prostredie.

Dobré kongresové služby v Žiline, najmä ak sú plánované pre väčšiu skupinu ľudí, by sa mali poskytovať v priestoroch s dostatočnou kapacitou ubytovania a prípadne aj viacerými sálami vhodnými na prednášky a diskusie. Pri výbere si vždy zvážte, ako by mala akcia prebiehať a pre akú skupinu ľudí je určená. Všetko ale plánujte s dostatočným predstihom, aby ste nemali problém s rezerváciou termínu.

Propagácia a organizácia

To, že sa bude konať kongres alebo konferencia by ste potenciálnym záujemcom mali dať vedieť čím skôr. Či už zvolíte formu letákov, reklamy, oslovenie cieľovej skupiny cez sociálne siete, alebo máte databázu svojich klientov, je v podstate na vás.

Asi najdôležitejší je program akcie a zabezpečenie odborníkov, resp. osobností, ktoré budú pre účastníkov prínosom a pripravia program a témy, ktoré zaujmú. Zabudnúť by ste nemali ani na catering, ktorý síce nie je až tak dôležitý ako obsah konferencie, ale môže prispieť k celkovému dojmu. Zabudnúť by ste nemali ani na dôkladné označenie miestností, viditeľný program konferencie a všetky dôležité informácie k organizácií, ktoré by mal poskytovať aj váš informátor. Veríme, že sa vám po zohľadnení týchto informácií podarí pripraviť ten najlepší.

Text:PR