Áno miestnym obchodom so zmiešaným tovarom

Takmer v každej dedine alebo menšom mestečku nájdeme aspoň jeden druh tohto obchodu. Ponúka základné potraviny, drogériu, sezónne ovocie a zeleninu. Viete však, aké ďalšie sú jeho výhody? Teda okrem už spomenutého faktu, že ponuka takýchto obchodov je široká a prispôsobená podľa jednotlivých období v roku.

Áno miestnym obchodom so zmiešaným tovarom
Áno miestnym obchodom so zmiešaným tovarom (Foto: unsplash.com)

Tovar pochádza väčšinou od slovenských výrobcov, ktorého kúpou podporíme slovenské hospodárstvo a lokálnych podnikateľov a firmy. Vo väčšine prípadov platí, že na týchto miestach nakúpite za rozumné ceny, toto je často s výnimkou produktov dovážaných zo zahraničia. Obchody poznajú svojich zákazníkov a vedia, že aj keď sú jediný obchod široko-ďaleko, cena musí byť rozumná a primeraná.

Každá obec by mala mať svoj miestny obchod. Samozrejme nájdeme aj také, kde je počet obyvateľov veľmi nízky ich kúpna sila je veľmi malá. Pritom sortiment v obchode má často krátku dobu trvanlivosti ako pečivo, mliečne výrobky a ďalšie výrobky. Výhodou je, že takéto obchody perfektne poznajú svojich zákazníkov a vedia, čo v tomto obchode zákazníci hľadajú a v akom množstve. Obchod si tak vie vždy naskladniť len také množstvo, ktoré je dostačujúve a nevznikajú prebytky.