4 dobré dôvody, prečo začať podnikať

Byť zamestnancom má síce viacero výhod, ale tiež dosť negatív. Veľa ľudí radšej prejde na živnosť alebo sro, aby sa stali samy sebe šéfom a mohli realizovať svoje predstavy. Keď sa vaše predstavy alebo možnosti zmenia, dajú sa kedykoľvek urobiť zmeny v spoločnostiach, teda pridať alebo ubrať predmet podnikania, spoločníka a pod.

4 dobré dôvody, prečo začať podnikať
4 dobré dôvody, prečo začať podnikať (Foto: unsplash.com)

1. Nebaví vás vaša práca

Chodíte každý deň do práce a cítite, že vás opúšťa motivácia alebo vám jednoducho prestali vyhovovať podmienky vo firme? Osamostatniť sa a začať podnikať vám môže priniesť do života nový elán, ale určite by ste nemali konať zbrklo. Všetky začiatky sú ťažké, ale odmenou vám môže byť úspešná a fungujúca firma.

2. Máte geniálny nápad

Patríte k ľudom, ktorí radi riskujú a skúšajú nové veci? Pokiaľ vás kopla podnikateľská múza a svojmu nápadu naozaj veríte, mali by ste ho rozvíjať ďalej. Koniec koncov tie najlepšie nápady prichádzajú nečakane a určite by bola škoda, ak by vám ho niekto vyfúkol a zbohatol miesto vás. Ak by sa tento nápad neujal, môžete urobiť zmeny v spoločnostiach a zamerať sa na iný predmet podnikania.

3. Chcete si organizovať čas samy

Byť pánom svojho času je krásna predstava, ale musíte sa pripraviť na to, že začiatok bude náročný časovo aj finančne. Je pravda, že nebudete musieť hlásiť príchody a odchody zo zamestnania, ale je možné. že sa budete musieť prispôsobiť klientom alebo okolnostiam, ktoré vám môžu urobiť škrt cez rozpočet. V konečnom dôsledku je ale všetko na vašom rozhodnutí a čas si môžete organizovať podľa svojich potrieb a možností.

4. Máte na viac

Zamestnanie vám dáva istotu pravidelnej výplaty, ale niekedy vám dobrá živnosť alebo s.r.o. môže priniesť oveľa viac. Samozrejme nehovoríme len o peniazoch, ale aj o zodpovednosti, starostiach a skúsenostiach. Zo zamestnanca sa môže stať behom niekoľkých rokov majiteľ úspešnej firmy. Treba sa ale pripraviť na tvrdú drinu a možno aj počiatočný neúspech, z ktorého sa treba len poučiť.

Text:PR