Rozbehnite biznis s coworkingom a vaša snaha bude odmenená lepším ratingom

Nie je možné si predstaviť modernú spoločnosť alebo kanceláriu bez kancelárskeho nábytku a iného špičkového príslušenstva. Rovnako dôležitým je dnes ale aj priestor na spoluprácu. Priestor, v ktorom sa môžete slobodne realizovať a pracovať bez obmedzení a v príjemnom prostredí. Iste, doma sú na to podmienky najlepšie, ale veľa rušivých faktorov tu spôsobuje komplikácie. Nielen preto by ste si mali nájsť miesto, kde môžete svoj biznis a podnikanie opäť naštartovať a dostať na nohy.

Rozbehnite biznis s coworkingom a vaša snaha bude odmenená lepším ratingom
Rozbehnite biznis s coworkingom a vaša snaha bude odmenená lepším ratingom (Foto: space-up.sk)

Coworking je vo všeobecnosti druh kolektívneho kancelárskeho priestoru, v ktorom pracujú ľudia s rôznymi profesiami a záujmami. Väčšinou ide o pomerne veľký verejný priestor. K dispozícii je vám často recepcia, kuchyňa s kávou zadarmo, čajom a inými nápojmi, reštaurácia-jedáleň, relaxačná zóna a obchod, kde si môžete kúpiť jedlo, občerstvenie a nápoje.

Nachádzajú sa tu tiež samostatné kancelárie, z ktorých každá má svoju veľkosť. Využiť môžete aj kompletný prenájom zasadačky a relaxáciu v priestoroch na to určených.

Päť argumentov pre coworking

Pri coworkingu je možné prenajať si miesto na deň, mesiac, rok a dokonca aj hodinu, čo môže byť veľmi výhodné pre živnostníkov alebo startupy.

Je tu možnosť využiť „minimálne výhody“ – pohodlné pracovisko (samostatný stôl, prístup na internet), čaj a kávu, kuchynský kút a zábavnú zónu alebo miesto na oddych s pohodlnými pohovkami, knihami a novinami.

Coworkingové priestory sú často za veľmi prijateľný poplatok, veľmi často ponúkajú miesta, kde môže osoba ľahko chatovať so zákazníkmi alebo partnermi, napríklad konferenčné miestnosti.

Moderný coworking zohráva významnú úlohu pri socializácii nezávislých IT pracovníkov, špecialistov a programátorov. Coworking je priestor, v ktorom nie je možné nekomunikovať s ostatnými členmi tejto spoločnosti. Spolupracovníci sa tu stretávajú s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, kolegami, obchodnými partnermi alebo iba s priateľmi.

Coworking vám v závislosti od vašich potrieb umožňuje prenajať si nielen samostatný stôl, ale aj samostatný priestor. Jedným z dôvodov rastúcej popularity coworkingu je aj zvýšenie ceny prenájmu komerčných kancelárskych priestorov, ktoré si nemôžete dovoliť.

Preto, ak sa rozhodujete uviesť svoj nápad na trh a potrebujete na jeho realizáciu inteligentný priestor, neváhajte na tento účel využiť práve túto možnosť – coworking.

Text:PR