Podnikajte online a naozaj jednoducho

On-line podnikanie sa v mnohých ohľadoch podstatne líši od tradičného obchodného modelu, ale to neznamená, že nie je rovnako dobré. Právne naopak, cez internet sa niektoré veci riešia rýchlo, jednoducho a pohodlne. Aj do tejto formy potrebujete ale niečo investovať. Nie sú to len financie, ide možno aj o váš čas, ktorý musíte venovať vyhľadávaniu vhodných postupov ako sa k tomu všetkému dopracovať. Ak si chcete zjednodušiť aj tieto kroky a potrebujete svoj online obchod, čítajte ďalej.

Podnikajte online a naozaj jednoducho
Podnikajte online a naozaj jednoducho (Foto: unsplash.com)

Potrebujete kvalitný tím

Začnem s hlavnou vecou – akékoľvek podnikanie je postavené na myšlienke, trhu, marketingových a riadiacich technológiách a samozrejme aj na ľudských zdrojoch. Najdôležitejšie zo všetkého sú ľudské zdroje, pretože ľudia vytvárajú myšlienky, vytvárajú trhy, rozvíjajú a realizujú moderné technológie. Ľudia sú základom akejkoľvek spoločnosti. A to musíte vedieť aj vy.

Založte si s.r.o. a vyberte si ľudí, ktorí vám v nej všetko potrebné zaistia. Vytvoria za vás e-shop, postarajú sa o dobré vedenie účtovníctva a produktivitu, čoho výsledkom budú vyššie zisky.

Potrebujete web

Ďalšou hlavnou súčasťou internetovej spoločnosti je web alebo stránky. Tie sú väčšinou vytvorené programátormi, takže ani bez nich toho veľa nezmôžete. Môžete si síce vytvoriť webové stránky aj s pomocou rôznych programovacích nástrojov. Začnite ale s otázkou, či viete, čo je to WordPress? Ak vám to nič nehovorí, nechajte to radšej na profesionálov. V budúcnosti to oceníte.

Vy sa zamerajte skôr na registrovanie ochrannej známky. Je to jedna z najdôležitejších vecí, na ktorú mnohí podnikatelia v začiatkoch zabúdajú a potom majú „hlavu v smútku“.

Samozrejme, že budete potrebovať aj financie, nájdite si vhodné zdroje! Všetko bude závisieť od vás a tímu. Táto závislosť je veľmi veľká, často je to až 90 % úspechu.

Text: PR