Ako si udržať „zdravý“ finančný rozpočet

Nástupný plat nie je niečo, čím by sa ľudia radi chválili (s výnimkou informatikov, politikov a výkonných manažérov). Pri podnikaní to nie je iné, aj keď dôvody sa môžu líšiť. Mať dôstojné bývanie, netlačiť sa v byte s viacerými ľuďmi, chodiť do fitness centra, ísť večer žiť, zdravo sa stravovať, nosiť dizajnérske kúsky oblečenia, stojí nemalé náklady. Často ostaneme nemilo prekvapení, kam sa eurá v krátkom časovom slede rozkotúľali.

Ako si udržať „zdravý“ finančný rozpočet
Ako si udržať „zdravý“ finančný rozpočet (Foto: unsplash.com)

Užitočná rada: Neprepadnite panike! To, že ste v debete, ešte neznamená nezvratný koniec. Vyrovnajte všetky pozdĺžnosti a zamerajte sa nato, aby ste sa prichádzajúci mesiac už nedostali do deficitu. To, čo nevyhnutne nepotrebujete, nekupujte. Porozmýšľajte nad novými miestami, kde ste ešte neboli a nezruinujú váš finančný rozpočet. Za čerstvý vzduch sa neplatí.

Zapisujte si všetky príjmy a výdavky. Ukážu vám skutočné zrkadlo ako na tom po finančnej stránke ste, a prehodnotíte všetko podstatné. Využívajte zľavy! Odporúčame web https://www.kuponyzdarma.sk/, ktorý ponúka kupóny, zľavové kódy, akcie a výpredaje stoviek obľúbených internetových obchodov. Všetky zľavy sú ihneď platné a môžete ich okamžite uplatniť pri každom svojom nákupe cez internet a ušetriť tak aj desiatky eur pri nákupe.