Ako na kvalitnú potlač hrnčekov a textilu

Ak chcete vyrábať tričká alebo hrnčeky s potlačou, či už ako reklamný predmet alebo na predaj, budete k tomu potrebovať kvalitné zariadenia na potlač. V nasledujúcom článku vám prezradíme, ako takéto zariadenie funguje a ako si vyberiete to správne pre vás.

Ako na kvalitnú potlač hrnčekov a textilu
Ako na kvalitnú potlač hrnčekov a textilu (Foto: unsplash.com)

Čo je to sublimácia

Zariadenia na potlač textilu a hrnčekov využívajú pri prenose grafiky metódu sublimácie. Špeciálna sublimácia je technika transferovej tlače. Je to jednoduchá metóda digitálnej tlače, ktorá sa používa na prenos obrazu na predmety. Obraz vytvára dojem celku s materiálom. Rozdiel nie je citeľný ani pri dotyku.

Sublimácia sa pri potlači využíva kvôli viacerým výhodám. Umožňuje po tlač ostrými a výraznými farbami. Môžete si pritom vybrať ľubovoľné odtiene. Používané farby sú bez rozpúšťadiel, vyrábajú sa na báze oleja alebo vody. Výhodou je aj to, že sa sublimácia môže použiť na biele aj farebné podklady.

Na grafickú prípravu obrázkov nie je potrebný žiadny špeciálny softvér. Postačí aj bežne používaný grafický softvér. Potlač odoláva praniu, umývaniu, UV žiareniu a iným atmosférickým vplyvom. Sublimácia okrem toho šetrí čas, financie aj životné prostredie.

Termolis na hrnčeky

Termolis na hrnčeky zabezpečí kvalitný prenos grafiky na hrnček. Pri kúpe si môžete vybrať model so sublimačnou alebo termotransférovou metódou. Termolis na hrnčeky umožňuje nastavenie požadovaného času aj teploty.

Na trhu nájdete rôzne termolisy na hrnčeky. Vyberajte podľa stability konštrukcie termolisu a požadovaného rozmeru hrnčekov. Na výber máte modely na veľkosť hrnčekov od 330 ml do 450 ml alebo aj pre hrnčeky menších rozmerov. Dôležitý je nepriľnavý povrch vykurovacej plochy. Napríklad s teflónovou úpravou. Výhodou pre jednoduchšie ovládanie a prácu s termolisom je LED panel s ukazovateľom aktuálnej teploty a alarm, na ktorom si môžete nastaviť upozornenie po dokončení potlače.

Text:PR